01-07-2017 10:14:09 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
L2017 - Pistolterræn

5%-Skytte, Terrænskydning, Pistol cal. .22, 65
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben - GPA, 68
5%-Skytte, Terrænskydning, GrovFri - GF, 54
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben - GP32, 68
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben - GR, 70

 

 

Sekundskydning Pistol - Klasse UNG
132302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening602
247330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening642
396493Jon Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening671
4103691Mikkel H. Wendell01-501 Aalborg Skyttekreds925
589032Aske Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening927
6108916Astrid Jensen06-093 Haderup Skytteforening1017

 

 

Sekundskydning Pistol - Klasse SEN
132164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening490
214860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds538
399386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds555
414823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds598
417033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds598
632224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening605
732639Heidi Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.615
840949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds633
932035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening677
1089684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening687
1119104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening710
1131184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889710
1355123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening731
1431855Thomas Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.750
1544815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds769
1614453Birgitte Bæk Larsen01-501 Aalborg Skyttekreds790
1744473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I810
1819503Tommy S Haun06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening823
1966642Susan B Bruun17-321 Greve Skytteforening825
2014592Nina Hylkjær01-501 Aalborg Skyttekreds829
2112377Tomas Lauridsen01-501 Aalborg Skyttekreds847
2234696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening871
2319102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening880
2442951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening888
25121447Tim Johansen01-501 Aalborg Skyttekreds905
2639737Svend Petermann11-001 Ribe Skyttekreds917
27102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening919
2827895Lisbeth Philbert Larsen06-093 Haderup Skytteforening950
2955178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening1004
3064496Hans-Henrik Ellekær18-019 Søborg SG&I1105
31124755Claus Lindegård13-362 Sundeved Skytteforening1114
3262091Dorthe Overgaard18-003 Frederikssund IF 18641121
3321999Henrik S. Møller06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening1194
3452929Jakob Nielsen16-310 Otterup Skytteforening1207
3527931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening1229
3660401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening1245
3743067Anders Ottobrøker13-362 Sundeved Skytteforening1250
3860395Jette Karlsen17-333 Hvalsø Skytteforening1355
3917570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening1432
4038244Leo B.Madsen11-018 Gårde Skytteforening1566
4177605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening1659
42107555Ina Frahm11-001 Ribe Skyttekreds1680
4395000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skytteforening2169

 

 

Sekundskydning Pistol - Klasse VET
157506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening774
234728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening911
334953Knud Poulsen10-103 Ammitsbøl SG&I1005
439754Peter Christensen11-001 Ribe Skyttekreds1045
545119Kurt Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds1136
622477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds1195
719707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening1207
747289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening1207
919371Bjarne Visgaard06-001 Viborg Skytteforening1357
1086383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening1392
1144044Finn H. O. Andersen13-302 Haderslev Skyttekreds1457
1210827Ole Vagn Larsen01-412 Hjørring Skytteforening1691
1334969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I9999

 

 

Sekundskydning Grovpistol andre end cal. .32 - Klasse GPA
132224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening540
240949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds618
334728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening732
432357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening864
517570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening1140
619104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening1202
721999Henrik S. Møller06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening1207
834696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening1413

 

 

Sekundskydning Grovpistol cal. .32 - Klasse GP32
140949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds586
231184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889589
332035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening653
414823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds659
532357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening673
614860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds699
632302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening699
847289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening722
919104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening737
1031855Thomas Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.739
1157506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening773
1234969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I785
1386383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening793
1414453Birgitte Bæk Larsen01-501 Aalborg Skyttekreds824
1544044Finn H. O. Andersen13-302 Haderslev Skyttekreds825
1647330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening976
1727931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening1034
1832164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening1049
1919102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening1057
2019707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening1110
2138244Leo B.Madsen11-018 Gårde Skytteforening1321
2244815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds1372

 

 

Sekundskydning Grovrevolver - Klasse GR
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening751
219104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening898
319371Bjarne Visgaard06-001 Viborg Skytteforening930
417570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening946
532164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening968
632035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening976
732224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening1013
889684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening1043
9102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening1081
1034696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening1164
1134728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening1166
1247289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening1184
1344815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds1263
1414860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds1304
1577605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening1381
1644473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I1469

 

 

Sekundskydning GrovFri - Klasse GF
132164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening668
232035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening861

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse UNG
196493Jon Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening65/30/02
247330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening63/28/01
389032Aske Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening61/27/00
4108916Astrid Jensen06-093 Haderup Skytteforening42/18/04
5103691Mikkel H. Wendell01-501 Aalborg Skyttekreds41/17/01
632302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening32/13/01

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse 1
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening72/32/04
231855Thomas Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.66/30/05
340949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds66/29/01
432035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening65/28/04
532164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening63/28/04
619104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening59/26/04
760401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening57/26/00

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse 2
127931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening65/29/01
214860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds64/27/00
389684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening63/29/05
431184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 188962/28/00
521999Henrik S. Møller06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening61/29/00
617033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds61/28/00
727895Lisbeth Philbert Larsen06-093 Haderup Skytteforening61/27/06
8102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening60/28/03
919102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening60/27/03
1032224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening60/26/05
1114823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds60/26/04
1255123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening56/25/04
1355178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening55/25/05
1434696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening54/24/02
1532639Heidi Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.53/25/03
1642951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening50/22/00
1714453Birgitte Bæk Larsen01-501 Aalborg Skyttekreds46/20/00

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse 3
138244Leo B.Madsen11-018 Gårde Skytteforening57/26/04
239737Svend Petermann11-001 Ribe Skyttekreds57/26/03
364496Hans-Henrik Ellekær18-019 Søborg SG&I55/23/03
414592Nina Hylkjær01-501 Aalborg Skyttekreds54/24/00
5124755Claus Lindegård13-362 Sundeved Skytteforening53/24/00
619503Tommy S Haun06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening51/19/00
7121447Tim Johansen01-501 Aalborg Skyttekreds50/22/02
877605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening49/21/03
944815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds47/22/00
1012377Tomas Lauridsen01-501 Aalborg Skyttekreds47/21/00
1195000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skytteforening44/20/02
1244473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I44/20/00
1399386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds42/19/00
1417570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening42/17/06
1562091Dorthe Overgaard18-003 Frederikssund IF 186439/13/00
1643067Anders Ottobrøker13-362 Sundeved Skytteforening37/16/01
1766642Susan B Bruun17-321 Greve Skytteforening36/18/00
1852929Jakob Nielsen16-310 Otterup Skytteforening29/13/00
19107555Ina Frahm11-001 Ribe Skyttekreds28/12/01
2060395Jette Karlsen17-333 Hvalsø Skytteforening27/11/05

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 - Klasse VET
134728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening63/27/04
257506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening62/28/03
347289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening56/26/05
434953Knud Poulsen10-103 Ammitsbøl SG&I51/23/02
525302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening49/22/04
686383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening47/21/03
722477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds44/20/00
819371Bjarne Visgaard06-001 Viborg Skytteforening43/21/00
939754Peter Christensen11-001 Ribe Skyttekreds42/19/02
1044044Finn H. O. Andersen13-302 Haderslev Skyttekreds41/20/00
1119707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening41/18/00
1245119Kurt Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds36/16/00
1310827Ole Vagn Larsen01-412 Hjørring Skytteforening27/12/00

 

 

Terrænskydning, Grovvåben - GP32 - Klasse GP32
140949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds69/30/03
232357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening68/29/03
314860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds65/28/02
447330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening64/29/03
519104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening61/25/04
631184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 188960/29/04
714823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds60/25/04
847289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening58/25/00
932164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening57/24/00
1032035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening56/24/00
1131855Thomas Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.55/25/02
1219102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening55/24/00
1344815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds52/24/04
1438244Leo B.Madsen11-018 Gårde Skytteforening52/24/00
1586383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening52/23/00
1614453Birgitte Bæk Larsen01-501 Aalborg Skyttekreds51/23/00
1727931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening49/22/04
1857506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening47/21/01
1932302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening43/16/01
2044044Finn H. O. Andersen13-302 Haderslev Skyttekreds35/16/00
2134969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I33/16/03
2219707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening31/13/00

 

 

Terrænskydning, Grovvåben - GPA - Klasse GPA
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening68/29/05
240949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds63/28/05
332035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening63/26/01
434728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening61/27/00
532224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening56/23/05
617570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening48/22/00
734696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening41/15/06
821999Henrik S. Møller06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening39/18/01
919104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening28/13/00

 

 

Terrænskydning, Grovvåben - GR - Klasse GR
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening70/30/04
232035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening60/25/04
314860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds58/23/02
432164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening56/24/03
589684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening55/25/04
632224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening55/23/05
734728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening52/22/04
834696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening51/22/01
947289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening49/19/01
10102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening48/21/01
1119104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening45/17/05
1219102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening41/17/01
1344815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds38/18/02
1419371Bjarne Visgaard06-001 Viborg Skytteforening38/17/00
1544473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I37/17/02
1617570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening36/15/02
1747330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening36/14/00
1877605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening30/08/00

 

 

Terrænskydning, GrovFri - GF - Klasse GF
132035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening54/21/05
232164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening50/21/00