13-08-2017 16:26:39 - DDS SP v.3.16.4.1
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse JUN | |||||
1 | 103691 | Mikkel H. Wendell | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 473/76 | |
2 | 111104 | Martin Brovn Nielsen | 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening | 469/66 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse UNG 1 Hånd | |||||
1 | 94660 | Emil Riis Wolfhagen | 01-519 Åbybro Skytteforening | 493/81 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse UNG 2 Hånd | |||||
1 | 27669 | Jens Martin Sørensen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 520/88 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1 | |||||
1 | 16916 | Rune Knudsen | 01-532 St. Restrup Skf. | 543/88 | |
2 | 31855 | Thomas Bergholt Madsen | 01-532 St. Restrup Skf. | 531/84 | |
3 | 14860 | Bo Lykholt Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 522/90 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2 | |||||
1 | 14823 | Elizabeth Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 519/83 | |
2 | 14453 | Birgitte Bæk Larsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 502/80 | |
3 | 10551 | Jan E. Sørensen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 492/76 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3 | |||||
1 | 16277 | Tom Wendell | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 485/85 | |
2 | 14770 | Jacob Klærke | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 471/83 | |
3 | 12377 | Tomas Lauridsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 468/67 | |
4 | 124652 | Marlene Sommer | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 442/43 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd | |||||
1 | 16666 | Leif Jakobsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 459/64 | |
| |||||
| |||||
Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd | |||||
1 | 10158 | Jan H. Andersen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 529/90 | |
2 | 95011 | Jesper Riis Hansen | 01-519 Åbybro Skytteforening | 500/88 | |
3 | 102023 | Frank Christiansen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 472/83 | |
4 | 84511 | Dennis Bøgeskov | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 462/79 | |
5 | 116957 | Vivi Hedegaard | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 348/60 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse JUN | |||||
1 | 111104 | Martin Brovn Nielsen | 01-419 Sæby og Omegns Skytteforening | 344/89 | |
2 | 103691 | Mikkel H. Wendell | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 326/81 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse UNG 1 Hånd | |||||
1 | 94660 | Emil Riis Wolfhagen | 01-519 Åbybro Skytteforening | 346/92 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse UNG 2 Hånd | |||||
1 | 126136 | Martin Christensen | 01-203 Sjørring Skytteforening | 371/98 | |
2 | 27669 | Jens Martin Sørensen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 357/94 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1 | |||||
1 | 16916 | Rune Knudsen | 01-532 St. Restrup Skf. | 383/95 | |
2 | 14453 | Birgitte Bæk Larsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 380/96 | |
3 | 14860 | Bo Lykholt Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 367/94 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3 | |||||
1 | 14592 | Nina Hylkjær | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 357/91 | |
2 | 12377 | Tomas Lauridsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 351/86 | |
3 | 14823 | Elizabeth Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 343/91 | |
4 | 16277 | Tom Wendell | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 331/95 | |
5 | 124652 | Marlene Sommer | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 329/85 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd | |||||
1 | 16666 | Leif Jakobsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 312/86 | |
| |||||
| |||||
Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd | |||||
1 | 10158 | Jan H. Andersen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 377/98 | |
2 | 102023 | Frank Christiansen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 359/94 | |
3 | 10551 | Jan E. Sørensen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 358/89 | |
4 | 95011 | Jesper Riis Hansen | 01-519 Åbybro Skytteforening | 346/92 | |
5 | 84511 | Dennis Bøgeskov | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 340/92 | |
6 | 14770 | Jacob Klærke | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 301/82 | |
7 | 116957 | Vivi Hedegaard | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 264/60 | |
| |||||
| |||||
Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32 | |||||
1 | 14860 | Bo Lykholt Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 375/94 | |
2 | 16916 | Rune Knudsen | 01-532 St. Restrup Skf. | 370/89 | |
3 | 31855 | Thomas Bergholt Madsen | 01-532 St. Restrup Skf. | 364/94 | |
4 | 14453 | Birgitte Bæk Larsen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 354/89 | |
5 | 14823 | Elizabeth Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 353/95 | |
6 | 82446 | Aksel Nielsen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 347/85 | |
7 | 10551 | Jan E. Sørensen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 328/54 | |
| |||||
| |||||
Grovvåben, 25m. - GPA - Klasse GPA | |||||
1 | 82446 | Aksel Nielsen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 351/91 | |
2 | 14860 | Bo Lykholt Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 339/91 | |
3 | 10551 | Jan E. Sørensen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 329/80 | |
4 | 10158 | Jan H. Andersen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 280/61 | |
5 | 84511 | Dennis Bøgeskov | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 197/37 | |
| |||||
| |||||
Grovvåben, 25m. - GR - Klasse GR | |||||
1 | 14860 | Bo Lykholt Andreasen | 01-501 Aalborg Skyttekreds | 356/88 | |
2 | 10551 | Jan E. Sørensen | 01-404 Frederikshavn Skyttekreds | 326/80 |