01-07-2017 18:00:43 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
L2017 - Bane

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening200/12
295321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds199/11
3120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I199/06
415758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.198/09
599867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening196/08
6107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1108363Anders Birk Dysted Sørensen01-223 Karby Skyttekreds198/12
2125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening198/11
3114306Victoria Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening197/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening197/08
2117673Jonas Ottobrøker13-362 Sundeved Skytteforening195/09
380902Sara Aaslev Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening195/06
480903Ida Aaslev Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening187/04
5102440Mads Thuesen Jensen11-021 Brørup Skyttekreds179/03
6125253Filucca Caroline Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening173/02
7112662Maiken Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.163/00
8112663Thea Bergholt Madsen01-532 St. Restrup Skf.162/01
9127175Mie Thuesen Jensen11-021 Brørup Skyttekreds126/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1115361Caroline H. Madsen01-201 Thisted Skyttekreds199/12
2102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I199/11
2106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening199/11
4113442Lars Padfield01-412 Hjørring Skytteforening198/08
599520Stine Jacobsen11-072 Helle Skytteforening198/06
6102711Sofie Frantsen01-229 Bjergby SGI&U197/11
783073Jonas Andersen05-028 Trehøje Skytteforening197/10
8109643Christine Jacobi06-001 Viborg Skytteforening196/06
988599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening196/05
10111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening195/10
1183672Emil Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds194/07
12119685Trine Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening194/06
1390304Christian Larsen16-098 Sødinge Skytteforening189/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1113690Kristian Toft Andersen01-201 Thisted Skyttekreds199/07
2104648Martin Møller Frantsen01-229 Bjergby SGI&U196/10
393472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds196/08
4122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/05
5102108Julie Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds195/06
690303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening193/06
7116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening193/04
8117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds191/04
982836Line Soelbjerg Andersen16-140 Vissenbjerg Skytteforening188/03
986197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening188/03
11106786Christoffer Damgaard Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening187/04
1297182Andreas Hansen16-098 Sødinge Skytteforening186/05
13101910Ida Baadegaard16-098 Sødinge Skytteforening180/01
1493650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening179/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
135978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening195/08
2105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds195/03
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening190/07
425213Stine Jensen09-940 Samsø Skytteforening189/01
519352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening188/02
686372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds187/10
722403Magnus Bøgely06-001 Viborg Skytteforening186/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 2
183267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub194/08
2116728Caroline Marie Jacobi06-001 Viborg Skytteforening192/03
3104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds192/02
485492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub190/06
585989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds189/04
686426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening188/09
719218Kristina Grubbe Andersen06-033 Skals Skytteforening188/05
8103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening186/09
997095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening186/04
10102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds186/02
1192377Pernille Noppenau06-083 Hem Skytteforening184/04
1298706Emma Thyssen13-343 Grænseegnens Skytteforening184/03
1355163Louise Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/05
1446614Peter Hansen16-098 Sødinge Skytteforening175/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 1
184289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening199/11
230976Alexander Helleskov05-028 Trehøje Skytteforening198/09
396958Mette Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening196/07
425340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening195/06
595631Mathias Haugaard Mikkelsen01-412 Hjørring Skytteforening193/06
621049Louise Christiansen10-004 Glud Skytteforening188/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 2
192906Emil Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I198/07
291687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening197/13
396491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening196/10
429739Martin Jakobsen05-028 Trehøje Skytteforening195/05
546813Christian Hansen16-098 Sødinge Skytteforening193/05
696980Malte Jørgensen13-302 Haderslev Skyttekreds189/02
779555Anders R. Nielsen11-001 Ribe Skyttekreds185/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
125978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening197/09
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09
328084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening196/12
431260Rikke Mæng06-063 Ørre Skytteforening196/11
517033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds196/09
612022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds194/08
740827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds194/06
846704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening193/07
962263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I191/09
1019550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening190/07
1148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening190/03
1262091Dorthe Overgaard18-003 Frederikssund IF 1864189/05
1316485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds183/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
168949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening196/07
280900Kim Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening196/07
360716Pernille Lohmann Mikkelsen17-321 Greve Skytteforening195/10
428222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening195/10
517311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening195/04
643374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening194/06
725202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening193/09
892975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening193/07
995000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skytteforening192/05
1025354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening191/04
1120009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening191/02
1262229Mette T. Sukstorf18-011 Ølstykke Skytteforening190/06
1331184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889190/06
1461028Susanne Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening190/04
1525211Svend Bissø09-940 Samsø Skytteforening189/07
1654457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/06
1731359Bent Mæng06-063 Ørre Skytteforening189/05
1843346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening189/05
1955571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/03
2069466Helle Kirstine Larsen11-001 Ribe Skyttekreds187/02
2196841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I186/02
2243003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening184/03
2342764Thomas Brokholm13-367 Sønderborg Skyttekreds184/03
2443337Poul Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening183/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
155337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/05
253523Annette Munkbøl01-501 Aalborg Skyttekreds187/07
342951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening187/06
460401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening185/10
554434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening185/03
628766Palle Holm01-203 Sjørring Skytteforening184/02
7101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/05
827146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds182/03
942693Hans Hansen13-365 Nordals Skyttekreds182/02
1055178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening182/02
1137355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening182/02
1282605Lise Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening180/05
1355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening180/00
1460330Henning Sørensen17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening179/03
1546778Hans Hansen16-098 Sødinge Skytteforening176/01
1638787Hanne Thuesen11-021 Brørup Skyttekreds174/03
1755123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening173/03
1842854Mogens Dankert13-343 Grænseegnens Skytteforening149/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
119571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening200/09
223116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/14
325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening198/09
420954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening197/09
519654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening197/08
633812Lis Andersen10-282 Jelling fS Skydning195/09
735072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I195/07
854113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening195/06
861310Svend E. Pihl25-006 NyVest Skytteforening 195/06
1061094Bent Knudsen25-009 Østerlars Skytteforening194/06
1129045Erik Reinbach Hansen01-203 Sjørring Skytteforening194/04
1225323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening193/06
1334969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I193/05
1461314Susanne Pihl25-006 NyVest Skytteforening 193/02
1533816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning192/04
16120932Karen Skovmand06-001 Viborg Skytteforening189/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
154116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/05
223018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds195/07
310827Ole Vagn Larsen01-412 Hjørring Skytteforening194/09
468747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening193/07
528579Christian Kjær01-201 Thisted Skyttekreds193/04
657006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening192/09
761078Eva Knudsen25-009 Østerlars Skytteforening192/03
838618Holger Østergård11-074 Outrup Skytteforening191/07
949414Anders Rasmussen16-140 Vissenbjerg Skytteforening191/07
1023007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds191/06
1139754Peter Christensen11-001 Ribe Skyttekreds191/06
1222477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds191/05
13120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub191/04
1454172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening190/06
1554142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening190/04
1645119Kurt Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds188/04
1754168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening188/03
1833414Tove Secher10-437 Ullerup Skytteforening185/02
1925312John Sander Petersen09-940 Samsø Skytteforening183/03
2039934Ingrid Hauge11-072 Helle Skytteforening175/02
2154180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening174/01
2238604John Urup Nielsen11-074 Outrup Skytteforening155/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
182492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening200/14
299527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening200/08
396337Christian Jensen11-001 Ribe Skyttekreds198/12
427041Maria Birk Sørensen01-223 Karby Skyttekreds198/08
461483Lene Pihl25-006 NyVest Skytteforening 198/08
496141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening198/08
760856Helle Jensen17-302 Gundsølille SG&I198/06
819407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening197/11
928830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds197/10
939795Lene Jensen11-001 Ribe Skyttekreds197/10
1187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening197/08
12113118Anders Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds196/11
1247914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening196/11
1491099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening196/09
1524970Erik Brix Laursen09-944 Århus Riffelskytte Klub196/06
1615852Mariann Holst Weinreich01-509 Ulsted Skf.195/09
1722122Dorte Østerby Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening195/06
1861080Erik Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening194/10
1955275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/08
1998921Brian Rubæk01-511 Skf. Kimbrerne194/08
2119466Finn Karlsson06-033 Skals Skytteforening194/06
2225221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening194/03
2334696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening193/07
24106522Anette Andersen06-001 Viborg Skytteforening191/05
2486418Lars Andersen23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/05
2639737Svend Petermann11-001 Ribe Skyttekreds191/03
2791098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening190/08
2880671Maybritt Lynggaard09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening189/02
2914658Louise Pedersen01-513 Vester Hassing Skf.187/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
141245Charlotte Dahl11-010 Esbjerg Skyttekreds200/16
228478Mie Louise Jurchmann Kanstrup01-203 Sjørring Skytteforening199/07
325234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening197/05
4106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening195/05
543067Anders Ottobrøker13-362 Sundeved Skytteforening195/05
638336Hans Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening194/08
738352Doris Johnsen11-015 Ølgod Skytteforening194/07
848926Bjarne B. Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening194/04
929117Bitten Hansen01-203 Sjørring Skytteforening193/05
1069524Sanne Kjær17-302 Gundsølille SG&I193/04
1182437Daniel F. Pedersen11-010 Esbjerg Skyttekreds192/09
12128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/05
13113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening192/03
1452458Carsten Hansen16-098 Sødinge Skytteforening191/03
15115017René Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds189/07
1631089Leif Glud Laursen06-098 Karup Skytteforening af 1889188/03
1760819Jytte Kristoffersen17-302 Gundsølille SG&I188/02
1899386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds187/06
1991738Susanne Højbjerg 16-142 Tommerup Skytteforening187/05
2046855Anders Larsen16-098 Sødinge Skytteforening187/03
2163572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening186/05
2241561Jesper K. Pedersen11-021 Brørup Skyttekreds186/04
2355237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening186/02
2439864Brian Mikkelsen11-001 Ribe Skyttekreds185/01
2538797Claus Jensen11-021 Brørup Skyttekreds184/02
2639393Gitte Gade11-074 Outrup Skytteforening183/00
27113691Anders Toft Andersen01-201 Thisted Skyttekreds180/02
28117272Søren Kirkegaard Madsen11-072 Helle Skytteforening174/02
2998877Karsten Jensen06-093 Haderup Skytteforening170/00
3039152Peter Gade11-074 Outrup Skytteforening160/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds149/05
295321Amalie Birk D. Sørensen01-223 Karby Skyttekreds146/06
3120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I139/01
4125887Nanna Mathiesen11-072 Helle Skytteforening139/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds149/04
2102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I147/06
3106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening145/05
483073Jonas Andersen05-028 Trehøje Skytteforening144/03
586197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening143/07
699520Stine Jacobsen11-072 Helle Skytteforening143/03
793650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/01
8116598Nicolai Mathiesen11-072 Helle Skytteforening140/02
993472Anne Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds135/01
1083672Emil Bakke Nielsen01-201 Thisted Skyttekreds130/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Stilling
186372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds141/02
286426Frederikke Frederiksen23-131 Østmøn SG&I135/01
385989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds133/02
446614Peter Hansen16-098 Sødinge Skytteforening125/03
597095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening124/01
681811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening122/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG Åben
183267Louise Fredsgaard Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub149/04
230976Alexander Helleskov06-063 Ørre Skytteforening147/08
335978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening146/05
421049Louise Christiansen10-004 Glud Skytteforening146/04
585492Martin Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub145/08
629739Martin Jakobsen05-028 Trehøje Skytteforening145/07
792906Emil Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I145/03
837275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening143/01
9105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds142/02
1084289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening141/04
1191687Per Poulsen Tougaard06-001 Viborg Skytteforening137/02
1296958Mette Sørensen05-028 Trehøje Skytteforening133/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 1
162263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I144/04
228084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening144/03
368949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening143/06
427895Lisbeth Philbert Larsen06-093 Haderup Skytteforening142/05
555133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening141/04
625978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening139/02
780900Kim Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening137/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 2
116485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds145/04
217033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds143/02
317311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening142/05
462091Dorthe Overgaard18-003 Frederikssund IF 1864142/04
560716Pernille Lohmann Mikkelsen17-321 Greve Skytteforening142/03
628222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening141/04
743337Poul Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening141/02
842951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening141/02
925211Svend Bissø09-940 Samsø Skytteforening141/02
1043346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening140/01
1119550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening138/03
1143003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening138/03
1354457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening138/01
1495000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skytteforening136/01
1531184Erik Madsen06-093 Haderup Skytteforening135/00
1625375Arne Ditlevsen09-940 Samsø Skytteforening130/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3
119220Kristian Larsen06-063 Ørre Skytteforening144/04
261028Susanne Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening139/02
327146Allan Sørensen01-223 Karby Skyttekreds138/03
442693Hans Hansen13-365 Nordals Skyttekreds137/02
525202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening136/03
625354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening135/03
748314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening134/04
855178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening133/01
996841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I131/00
1055571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening131/00
1128766Palle Holm01-203 Sjørring Skytteforening130/01
1220009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening130/00
1354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening128/01
1431359Bent Mæng06-063 Ørre Skytteforening124/02
15101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening123/00
1646778Hans Hansen16-098 Sødinge Skytteforening118/00
1737355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening118/00
1838787Hanne Thuesen11-021 Brørup Skyttekreds111/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 1
128579Christian Kjær01-201 Thisted Skyttekreds147/08
223116Jens Roland Jensen09-101 Randers Skyttekreds145/05
333816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning145/03
419466Finn Karlsson06-005 Ulbjerg Skytteforening144/05
525302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening144/03
634969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I144/03
787542Claus Frederiksen23-131 Østmøn SG&I144/02
835072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I143/05
920954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening143/03
1025323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening141/04
1122477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds140/04
1257006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening137/00
1325312John Sander Petersen09-940 Samsø Skytteforening125/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 2
155505Jens Andersen23-003 Ornebjerg Skytteforening142/02
231176Hanne Clausen06-093 Haderup Skytteforening139/03
333414Tove Secher10-437 Ullerup Skytteforening137/01
434953Knud Poulsen10-103 Ammitsbøl SG&I136/01
545119Kurt Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds134/02
610827Ole Vagn Larsen01-412 Hjørring Skytteforening132/01
7120948Gunnar Jensen01-550 Løgstør Sportsskytteklub129/00
838561Ole Halgård Jensen11-074 Outrup Skytteforening128/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 1
147914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening149/11
219654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening148/08
325234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening147/04
415852Mariann Holst Weinreich01-513 Vester Hassing Skf.145/03
440827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds145/03
491099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening145/03
761080Erik Ager Höy25-009 Østerlars Skytteforening144/03
860330Henning Sørensen17-302 Gundsølille SG&I142/01
986418Lars Andersen23-035 Stege Ndr. Skytteforening141/03
1098921Brian Rubæk01-511 Skf. Kimbrerne139/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 2
124970Erik Brix Laursen09-944 Århus Riffelskytte Klub149/11
243374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening147/09
392975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening147/06
460401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening147/05
591098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening146/01
627041Maria Birk Sørensen01-223 Karby Skyttekreds144/03
631089Leif Glud Laursen06-098 Karup Skytteforening af 1889144/03
682437Daniel F. Pedersen11-010 Esbjerg Skyttekreds144/03
9115252Heinrich Sloth09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening144/02
1044473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I142/04
1155531Gitte Larsen23-131 Østmøn SG&I142/04
1241245Charlotte Dahl11-010 Esbjerg Skyttekreds142/03
1382605Lise Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening142/00
1496141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening141/01
1555698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I140/00
1643067Anders Ottobrøker13-362 Sundeved Skytteforening139/01
1725288Lone Ditlevsen09-940 Samsø Skytteforening139/01
1855237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I137/02
1982492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening137/00
2038797Claus Jensen11-021 Brørup Skyttekreds132/02
2148926Bjarne B. Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening130/01
2299386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds129/01
2341561Jesper K. Pedersen11-021 Brørup Skyttekreds128/01
2443359Jytte Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening121/00
2563572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening118/00

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse JUN
196493Jon Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening518/77
2103691Mikkel H. Wendell01-501 Aalborg Skyttekreds466/70

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse UNG 1 Hånd
189032Aske Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening520/92
2108916Astrid Jensen06-093 Haderup Skytteforening517/81

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse UNG 2 Hånd
147330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening529/91
232302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening432/69

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
164232Thomas Trap18-045 Frederiksværk Skytteforening547/92
216941Peter Holmegaard01-501 Aalborg Skyttekreds541/92
314860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds535/86
427931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening519/86

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
111056Morten Rasmussen01-412 Hjørring Skytteforening539/88
214453Birgitte Bæk Larsen01-501 Aalborg Skyttekreds531/86
331184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889521/86
489684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening518/75
510551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds517/88
655005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening516/83
714823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds512/86
844812Hanne Kathrine Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds509/83
919104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening486/78

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
138244Leo B.Madsen11-018 Gårde Skytteforening508/75
212377Tomas Lauridsen01-501 Aalborg Skyttekreds507/76
324634Peer Boldsen09-910 Tilst Skytteforening497/82
452929Jakob Nielsen16-310 Otterup Skytteforening483/80
519102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening475/75
644815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds470/75
744473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I443/73
847914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening441/67
911218Anne Bach Levorsen01-412 Hjørring Skytteforening435/85
1052034Flemming Buch16-100 Odense Skyttekreds425/66
1125354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening416/65
1245119Kurt Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds402/71
13124755Claus Lindegård13-362 Sundeved Skytteforening247/00

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd
119707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening550/89
234953Knud Poulsen10-103 Ammitsbøl SG&I538/90
334728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening536/95
457506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening530/78
547289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening529/85
619371Bjarne Visgaard06-001 Viborg Skytteforening523/82
734978Jytte Nørregaard10-103 Ammitsbøl SG&I518/81
844044Finn H. O. Andersen13-351 Åbenrå Skytteforening486/78
925302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening478/80
1022477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds472/75

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd
140949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds555/93
232357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening547/96
332164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening538/87
432224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening532/91
532035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening528/86
6121580Ulrich Hedegaard01-404 Frederikshavn Skyttekreds509/87
786383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening499/81
8102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening498/79
977605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening498/68
1017570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening492/76
11121447Tim Johansen01-501 Aalborg Skyttekreds432/66
12107555Ina Frahm11-001 Ribe Skyttekreds405/57
1342693Hans Hansen13-365 Nordals Skyttekreds381/64
1499386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds381/62

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse JUN
196493Jon Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening363/94
2103691Mikkel H. Wendell01-501 Aalborg Skyttekreds274/71

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse UNG 1 Hånd
189032Aske Ø. Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening368/93
2108916Astrid Jensen06-093 Haderup Skytteforening352/93

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse UNG 2 Hånd
147330Anne Sofie Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening376/92
232302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening359/90

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
114860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds370/94
216941Peter Holmegaard01-501 Aalborg Skyttekreds370/93
311094Lars P. Høgh01-412 Hjørring Skytteforening367/91
464232Thomas Trap18-045 Frederiksværk Skytteforening362/94
514453Birgitte Bæk Larsen01-501 Aalborg Skyttekreds360/92

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
127931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening387/96
255005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening368/94
311056Morten Rasmussen01-412 Hjørring Skytteforening365/91
431184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889361/92
589684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening358/87
660401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening340/85
744815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds328/76
819104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening325/80
964496Hans-Henrik Ellekær18-019 Søborg SG&I316/82

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
114592Nina Hylkjær01-501 Aalborg Skyttekreds360/90
224634Peer Boldsen09-910 Tilst Skytteforening356/87
319102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening348/87
452929Jakob Nielsen16-310 Otterup Skytteforening344/87
512377Tomas Lauridsen01-501 Aalborg Skyttekreds342/87
638244Leo B.Madsen11-018 Gårde Skytteforening333/82
711218Anne Bach Levorsen01-412 Hjørring Skytteforening330/91
844473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I329/89
944812Hanne Kathrine Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds329/87
1045119Kurt Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds328/84
1147914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening315/87
1252034Flemming Buch16-100 Odense Skyttekreds311/69
1399386Claus Ole Rasmussen16-083 Rudkøbing Skyttekreds310/72
14124755Claus Lindegård13-362 Sundeved Skytteforening282/74

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd
119371Bjarne Visgaard06-001 Viborg Skytteforening378/99
219707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening374/90
334728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening368/93
447289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening363/94
586383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening359/89
657506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening356/97
725302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening349/87
834953Knud Poulsen10-103 Ammitsbøl SG&I338/81
922477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds338/78
1034978Jytte Nørregaard10-103 Ammitsbøl SG&I337/78
1142693Hans Hansen13-365 Nordals Skyttekreds332/84
1244044Finn H. O. Andersen13-351 Åbenrå Skytteforening330/80

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening393/98
240949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds379/94
332035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening377/97
432224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening374/96
534696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening373/96
6102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening373/95
7121580Ulrich Hedegaard01-404 Frederikshavn Skyttekreds372/97
832164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening372/95
910551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds367/95
1017570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening365/94
1177605Helle Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening348/92
12107555Ina Frahm11-001 Ribe Skyttekreds318/86
13121447Tim Johansen01-501 Aalborg Skyttekreds317/82
1428505Kristian Kanstrup01-203 Sjørring Skytteforening300/83
15129618Lars Lau Jensen18-019 Søborg SG&I276/59
16129487Camilla Broen Pedersen18-019 Søborg SG&I230/79
1760395Jette Karlsen17-333 Hvalsø Skytteforening206/52

 

 

Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening388/97
232035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening374/96
319707Jan Dovolil06-001 Viborg Skytteforening372/96
447289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening369/93
540949Henrik Rasmussen11-001 Ribe Skyttekreds366/96
664232Thomas Trap18-045 Frederiksværk Skytteforening365/93
732164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening362/93
821999Henrik S. Møller06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening360/90
927931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening359/95
1019104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening359/95
1114860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds357/95
1214823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds355/83
1386383Ralf Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening351/91
1419102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening350/82
1531184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889339/85
1657506Uffe Nielsen17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening323/82
1732302Laura Gull Brandt06-027 Lind Skytteforening314/75
1844815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds302/89
1910551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds34/00

 

 

Grovvåben, 25m. - GPA - Klasse GPA
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening383/96
232224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening362/92
332035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening344/91
434728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening344/90
517570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening313/84
610551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds310/73
719104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening284/56
855005Sune S. Rongsted23-032 Damsholte Skytteforening266/74

 

 

Grovvåben, 25m. - GR - Klasse GR
132357Knud Erik Sørensen06-027 Lind Skytteforening384/95
227931Kim Larsen06-093 Haderup Skytteforening369/85
332035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening349/88
424634Peer Boldsen09-910 Tilst Skytteforening346/81
532224Martin Erni06-027 Lind Skytteforening344/78
634728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening343/84
732164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening342/87
889684Jes Spanggaard06-093 Haderup Skytteforening335/82
917570Frank Kristensen09-119 Allingåbro Skytteforening334/86
1034696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening331/74
1160401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening325/73
1210551Jan E. Sørensen01-404 Frederikshavn Skyttekreds315/87
13102227Rune Jensen06-093 Haderup Skytteforening307/82
1419102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening303/73
1544815Flemming Petersen16-083 Rudkøbing Skyttekreds268/81
1644473Jens J. Pjengård10-103 Ammitsbøl SG&I248/78

 

 

GrovFri, 25m. - GF - Klasse GF
114860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds368/93
247289Jan Rosenlund16-140 Vissenbjerg Skytteforening368/88
319104Kim Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening364/90
419102Kirsten Malene Bitsch06-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening363/93
532164Michael Brandt06-027 Lind Skytteforening362/91
632035Peter Davis06-027 Lind Skytteforening349/91
734696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening348/89
834728Kim Watz10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening337/89

 

 

LS program - Stilling - LS - Senior
131260Rikke Mæng06-063 Ørre Skytteforening297
228084Bjarne Veile17-318 Fløng-Hedehusene Skytteforening294
286372Christinna Herskind01-501 Aalborg Skyttekreds294
417033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds293
462091Dorthe Overgaard18-003 Frederikssund IF 1864293
680900Kim Nørager Bay18-007 Stenløse Skytteforening292
719550Rasmus N. Fisker06-001 Viborg Skytteforening290
725978Kim Ibsen06-063 Ørre Skytteforening290
912022Henrik Fredsgaard Noppenau11-001 Ribe Skyttekreds287
10105786Jonas Ø. Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds286
1046704Knud Hansen16-098 Sødinge Skytteforening286
1055133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening286
1335978Claus Søndergaard17-373 Ballerup Skytteforening285
1392975Gert M. Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening285
1517311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening284
1643346Marianne Clausen13-343 Grænseegnens Skytteforening283
1668949Claus Bruun17-321 Greve Skytteforening283
1685989Mathias Engelst01-223 Karby Skyttekreds283
1925354Claus P V Jensen09-940 Samsø Skytteforening282
2025202Torben Kristensen09-940 Samsø Skytteforening281
2043374Allan Clausen06-011 Skive Skytteforening281
2242951Jens E. Christiansen13-362 Sundeved Skytteforening280
2328222Michael Madsen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening279
24104886Emil L. Nielsen01-501 Aalborg Skyttekreds278
2519352Henrik Strand06-001 Viborg Skytteforening277
2520009Jens Bo Laursen10-002 Honum og Omegns Skytteforening277
2581811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening277
2582605Lise Schäffer01-203 Sjørring Skytteforening277
2910984Anne-Mai Madsen01-412 Hjørring Skytteforening276
2940827Nicolai Christensen11-001 Ribe Skyttekreds276
2943003Eva E Rasmussen13-343 Grænseegnens Skytteforening276
2986426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening276
3331359Bent Mæng06-063 Ørre Skytteforening275
3342764Thomas Brokholm13-367 Sønderborg Skyttekreds275
3516485Jeppe V. Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds274
3525211Svend Bissø09-940 Samsø Skytteforening274
3553523Annette Munkbøl01-501 Aalborg Skyttekreds274
3595000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skytteforening274
3937355Niels Hybholt05-010 Videbæk Skytteforening273
3948314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening273
3955571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening273
42102934Kristian Møller Kristensen01-501 Aalborg Skyttekreds271
43103569Cecilie Højbjerg Hansen16-142 Tommerup Skytteforening270
4331184Erik Madsen06-098 Karup Skytteforening af 1889270
4355337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening270
4654457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening268
4760401Eskil Gotfredsen17-333 Hvalsø Skytteforening266
4797095Emil Grønbæk06-063 Ørre Skytteforening266
49101878Rene Møller Maciejewski23-035 Stege Ndr. Skytteforening264
5055178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening259
5154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening257
5155163Louise Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening257
5325213Stine Jensen09-940 Samsø Skytteforening256
5398706Emma Thyssen13-343 Grænseegnens Skytteforening256
5528766Palle Holm01-203 Sjørring Skytteforening255
5696841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I253
5725375Arne Ditlevsen09-940 Samsø Skytteforening250
5855698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening245
5938787Hanne Thuesen11-021 Brørup Skyttekreds233
6042854Mogens Dankert13-343 Grænseegnens Skytteforening231

 

 

LS program - Liggende og BK - LS - BK
115758Trine Weinreich Klit Andersen01-513 Vester Hassing Skf.298
199867Mia Hviid Sørensen09-116 Midtdjurs Skytteforening298
3121871Chris Olsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening297
4120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I293
5107475Rikke Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening290
6128109Daniel Kronborg Andersen09-116 Midtdjurs Skytteforening284

 

 

LS program - Liggende og BK - LS - Liggende
1102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I300
1113118Anders Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds300
319571Ole Nielsen06-001 Viborg Skytteforening299
425340Hanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening298
441245Charlotte Dahl11-010 Esbjerg Skyttekreds298
496491Mathias Søndergaard06-001 Viborg Skytteforening298
719654Knud Erik Holm06-001 Viborg Skytteforening297
720954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening297
725302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening297
788599Helle Norup Bertelsen06-001 Viborg Skytteforening297
11106625Alexander Petersen09-940 Samsø Skytteforening296
1115852Mariann Holst Weinreich01-509 Ulsted Skf.296
1137275Tobias Volck Hybholt17-373 Ballerup Skytteforening296
1160856Helle Jensen17-302 Gundsølille SG&I296
1182492René Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening296
1184289Nicolaj Andersen17-373 Ballerup Skytteforening296
1198921Brian Rubæk01-511 Skf. Kimbrerne296
1199527Lisbeth Stricker Jensen01-514 Vodskov Skytteforening296
1921049Louise Christiansen10-004 Glud Skytteforening295
1923116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening295
1924970Erik Brix Laursen09-944 Århus Riffelskytte Klub295
1925234Pia Kleis09-940 Samsø Skytteforening295
1933816Knud Andersen10-282 Jelling fS Skydning295
1947914Uffe Pedersen16-039 Horne Skytteforening295
25111795Kristian Johansen06-001 Viborg Skytteforening294
2522122Dorte Østerby Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening294
2555275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening294
2561314Susanne Pihl25-006 NyVest Skytteforening 294
2919407Morten de Place Bjørn06-001 Viborg Skytteforening293
2933812Lis Andersen10-282 Jelling fS Skydning293
2934696Hans Jørgen Nielsen10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening293
2957006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skytteforening293
2961483Lene Pihl25-006 NyVest Skytteforening 293
2969524Sanne Kjær17-302 Gundsølille SG&I293
2991098Peder Nedergaard09-940 Samsø Skytteforening293
2992906Emil Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I293
2997182Andreas Hansen16-098 Sødinge Skytteforening293
38106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening292
38113675Lisbeth Meldgaard11-072 Helle Skytteforening292
38117764Nicklas Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds292
38122108Mathias H. Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening292
3819466Finn Karlsson06-033 Skals Skytteforening292
3825323Jenny Bissø09-940 Samsø Skytteforening292
3890303Rasmus Larsen16-098 Sødinge Skytteforening292
3891099Ellen Holm09-940 Samsø Skytteforening292
46119685Trine Jakobsen06-001 Viborg Skytteforening291
4682437Daniel F. Pedersen11-010 Esbjerg Skyttekreds291
4690304Christian Larsen16-098 Sødinge Skytteforening291
4954113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening290
4987542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening290
4996141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening290
52102108Julie Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds289
52106522Anette Andersen06-001 Viborg Skytteforening289
5246813Christian Hansen16-098 Sødinge Skytteforening289
5268747Tove Rasmussen17-321 Greve Skytteforening289
5661310Svend E. Pihl25-006 NyVest Skytteforening 288
5760819Jytte Kristoffersen17-302 Gundsølille SG&I287
5893650Hjalte Morthorst Jensen01-204 Boddum-Ydby Skytteforening286
5910827Ole Vagn Larsen01-412 Hjørring Skytteforening285
5922477Keld Klode06-014 Silkeborg Skyttekreds285
5923018Inge Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds285
5954142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening285
5955531Gitte Larsen23-131 Østmøn SG&I285
64115017René Olsen09-118 Lyngby Skyttekreds284
64128706Sine H. Jensen23-035 Stege Ndr. Skytteforening284
6431089Leif Glud Laursen06-098 Karup Skytteforening af 1889284
6454172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening284
6496337Christian Jensen11-001 Ribe Skyttekreds284
69106786Christoffer Damgaard Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening283
7054116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening282
7054168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening282
7248926Bjarne B. Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening281
7286197Thor Kortegård Pedersen16-039 Horne Skytteforening281
7425221Sanne Kristensen09-940 Samsø Skytteforening279
7523007John Petersen09-118 Lyngby Skyttekreds278
7634978Jytte Nørregaard10-103 Ammitsbøl SG&I277
7743067Anders Ottobrøker13-362 Sundeved Skytteforening272
7854180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening267
7998877Karsten Jensen06-093 Haderup Skytteforening259
80117272Søren Kirkegaard Madsen11-072 Helle Skytteforening251
8055237Frank Larsen23-032 Damsholte Skytteforening251
8225312John Sander Petersen09-940 Samsø Skytteforening250